• Enzymoterapia

  Enzýmy sú základným prvkom pre optimálnu funkciu a zdravie našich buniek

  Viac tu
 • Candida

  Otestujte sa na prítomnosť Candidy pre zlepšenie celkového zdravia a vitality

  Viac tu
 • Personalizovaná medicína

  …na základe rozboru Vašich vnútorných parametrov Vám pomôžeme zlepšiť Váš aktuálny a budúci zdravotný stav….

  Viac tu
 • Potravinová intolerancia

  …pomôžeme Vám odhaliť a eliminovať potraviny zodpovedné za Vaše ťažkosti…..

  Viac tu
 • Stravovanie v súlade s DNA

  ….schudnite 3x účinnejšie s jedálničkom podľa Vašich génov…

  Viac tu

Personalizovaná medicína

Je Váš cholesterol hrdina alebo nepriateľ?

Podľa najnovších vedeckých poznatkov nepredstavuje zvýšená hladina tzv. zlého cholesterolu pre pacienta vždy rovnaké riziko pre vznik kardiovaskulárneho ochorenia. Faktorom, ktorý skutočne rozhoduje o stave Vašich ciev a vzniku zápalových zmien v nich, je prítomnosť tzv. aterogénnych častíc.
Ich diagnostika, však nie je súčasťou štandardného biochemického vyšetrenia, preto sa môže stať, že aj mladý, zdanlivo zdravý človek s normálnou hladinou Ldl cholesterolu zomiera na infarkt myokardu a na strane druhej,  35% pacientov s diagnostikovanými zvýšenými hladinami cholesterolu,  by vlastne ani nepotrebovalo užívať farmakologické lieky na znižovanie ich hladiny, statíny.

Máte spravený rozbor Vašeho cholesterolu a vynechali  Ste vajcia zo svojej stravy, myslíte si, že to stačí? Podľa najnovších štúdií ďalším spoluvinníkom poškodzujúcim epitel ciev je oxidovaný cholesterol. Takýto cholesterol sa totiž správa ako voľný radikál, útočí na všetky orgány už na úrovni bunky.

Problémom sa však stávajú práve  tieto zmeny bez viditeľných signálov , ktoré sú zodpovedné za vážne poškodenie zdravia, ba dokonca nás môžu ohroziť na živote. Práve tieto neviditeľné zmeny na úrovni bunky môžu nás doviesť k nádorovému ochoreniu či zapríčiniť aterosklerózu našich ciev.vnútro bunkové zmeny môžu vyústiť do nádorového ochorenia a tiež  do aterosklerózy našich ciev.

Viac tu…

 

Je riešenie zdravia prostaty problém alebo nie?

Najnovšia štatistika zo slovenskej populácie uvádza alarmujúce čísla, ročne ochorenie na rakovinu viac ako 25 000 ľudí. U žien prevláda rakovina prsníka u mužov je to rakovina prostaty. Viac ako 80% mužov vo veku nad 60 rokov sa potýka s týmto problémom. Úspešná liečba rakoviny prostaty je podmienená skorou diagnostikou na rozlíšenie od neškodného (benígneho) zväčšenia prostaty, ktoré sa bežne vyskytuje u mužov nad 50 rokov. Súčasná medicína nám poskytuje možnosť nahliadnutia do prostaty- invazívnou metódou – biopsia, alebo možnosť genetickej diagnostiky uvolnených buniek v moči po masáži prostaty.

V poslednom období sa však vo svete rozvíja nová metóda diagnostiky bez všetkých sprievodných nepríjemných úkonov, jednoducho z Vašej krvi.


Viac tu…

 

Tehotenstvo začína stravou.

Viete si predstaviť, že romantická večera pre dvoch Vám môže pomôcť otehotnieť?  Chcete zabezpečiť pre svoje dieťatko všetko potrebné pre jeho zdravie a optimálny vývoj už od počatia?

Práve obdobie pred a po otehotnením je dôležité nielen pre Vás, ale najmä pre Vaše budúce dieťa.  Správna hladina dôležitých vitamínov, stopových prvkov, mastných kyselín či hormónov, môže zabezpečiť Vašemu budúcemu dieťatku život bez alergií, cukrovky, srdcovo-cievnych ochorení, rakoviny a pod. Kritická nedostatočnosť niektorých vitamínov môže však  predčasne ukončiť  samotné tehotenstvo, alebo viesť k vývoju či prispieť k vrodeným vadám  plodu. Rovnako zle  sa môže podpísať aj naopak vysoká hladina jednotlivých vitamínov. Problémom sa tak môže stať vitamín A, najmä, keď žena vysadí antikoncepciu. To je hlavný dôvod doporučovanej prestávky medzi užívaním antikoncepcie a plánovaním tehotnosti, dokonca vedecká literatúra uvádza až polroka. Veľmi dôležitá je vyvážená strava , žiadne diéty.